شهدا برای دفاع و حفظ کشور و چادر به مقابله با دشمنان پرداختند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، فروغ منهی شامگاه چهارشنبه در همایش عفاف و حجاب که به مناسبت گرامی‌داشت دهه کرامت و هفته عفاف و حجاب در صحن امام‌زاده سید ابراهیم (ع) زنجان برگزار شد، با بیان اینکه شهدا برای دفاع و حفظ ارض، ناموس و چادر به مقابله با دشمنان دین و قرآن شتافتند، افزود: سیاهی چادرم بر خون فرزندانم قداست داشته و ارزش بیشتری دارد.

وی با یادآوری اینکه بعد از به شهادت رسیدن سه فرزندم، ۳۵ سال است که با خاطرات فرزندان شهیدم زندگی می‌کنم، ادامه داد: اگر امروز نتوانیم از خون پاک شهدا دفاع کرده و اجازه دهیم که این خون‌های پاک پایمال شود، قطع یقین فردای قیامت باید پاسخ‌گوی این بی‌حرمتی‌ها باشیم.

مادر این سه شهید با بیان اینکه افتخار می‌کنم که فرزندانم در راه دفاع از اسلام و انقلاب به شهادت رسیدند، تصریح کرد: بی‌تردید شهدا را راهی که انتخاب کردند و با شهادت خود تکلیف سنگینی بر دوش ما گذاشتند و امروز نوبت ما است که در مقابل این فداکاری‌ها و از خودگذشتگی شهدا، وظیفه خود را که همان حفظ و رعایت حجاب و عفاف است، انجام دهیم.

منهی ضمن ابراز خرسندی از حضور در پایتخت شور و شعور حسینی، با اشاره به اینکه اغلب بانوان زنجانی محجبه بوده و این زینت‌بخش نامی است که برای این شهر انتخاب شده است، اظهار کرد: پدران و مادران شهدا ارزشمندترین کار را در این دنیا انجام دادند. آن‌ها به خاطر وطن، اسلام و انقلاب، فرزندان خود را تقدیم کردند تا ارزشمندترین کار از آن آن‌ها باشد.

مادر شهیدان خالقی‌پور با یادآوری اینکه رزمندگان اسلام و فرزندان این خاک در دوران دفاع‌مقدس اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک این سرزمین دست دشمن بیافتد، افزود: هیچ‌گاه از اینکه فرزندانم را در راه انقلاب از دست داده‌ام، پشیمان نیستم و اگر قرار بود به تعداد موهای سرم فرزند پسر داشته باشم، باز هم بر تصمیم خود مبنی بر حضور فرزندانم در جبهه راسخ بودم.

وی با بیان اینکه خوشا به حال کسانی که در دهه ۶۰ از امتحان الهی سربلند بیرون آمدند، خاطرنشان کرد: حال که چهار دهه از عمر بابرکت انقلاب اسلامی با وجود همه توطئه‌های دشمنان می‌گذرد، با عنایت پروردگار و به برکت اسلام و قرآن همه این توطئه‌ها نقش بر آب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید